Başakşehir Kampüsü

Sağlık

Okulumuzda öğrencilerimizin sağlıkları ile ilgili problemlerinde ilk müdahalede bulunabilecek sağlık personeli, tıbbi malzeme ve ekipman bulunmaktadır. Öğrencilerimizin sağlık durumları ve gelişimlerinin takibi için oluşturulan “Öğrenci Sağlık Bilgi Formu” sene başında velilerimiz tarafından doldurulup sağlık personelimiz tarafından kayıt altına alınır, burada amaç herhangi bir müdahale gerektiren durumlarda öğrenci ile ilgili sağlık bilgilerine hızlı ulaşmaktır. 

Sağlık birimimiz, okul binası içerisindeki revir ve izolasyon odası ile hizmet vermektedir. Revirimiz, ilk müdahale için gerekli donanıma sahip olup, hastane koşullarını gerektirecek bir durumda ise aile ile iletişim kurarak gerekli  yönlendirmeleri öğretmen refakatinde yapar. 

Öğrencilerimizin revir ziyaretleri K-12 Net uygulamasına işlenmekte olup velilerimiz ve okul yönetimi tarafından günlük olarak takip edilebilmektedir. 

Okulumuz TSE’nin belirlediği, 'Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programında yer alan kriterleri yerine getirerek TSE COVID-19 “Okulum Temiz Belgesi ”almıştır.